Sąrašas dalykų, kuriais mes nieko nepadarome:
Darbų sąrašas — nieko nepadaro;
Tikslų išsikėlimas — nieko nepadaro;
Pasižymėjimas kalendoriuje — nieko nepadaro;
Pasiruošimas ką nors daryti — nieko nepadaro;
Tinkamo momento laukimas — nieko nepadaro;
Pasakojimas visiems, ką darysi, — nieko nepadaro;
Galvojimas, kaip ką nors darysi, — nieko nepadaro;
Pavydas kitam už tai, ką jis daro, — nieko nepadaro;
Savęs keikimas už tai, ko nedarai, — nieko nepadaro;
Atidėliojimas, nes tai nemalonus darbas, — nieko nedaro;
Informacijos paieška, kaip reikia ką nors daryti, — nieko nepadaro;
Skundimasis, apie tai, kaip reikia ką nors daryti, — nieko nepadaro;
Šio sąrašo skaitymas — nieko nepadaro;
Vienintelis dalykas ką nors padaryti yra tiesiog daryti!
Daugiau šios savaitės atradimų žemiau:
Namų 3D spausdinimas – problemos
Namai pagaminti 3D spausdintuvais – dabar galimybės tikrai beribės. Žurnalų antraštės skamba daugmaž taip: “pirmas pasaulyje 3D spausdintas namas”.
Kodėl nei vienas iš jų nėra pirmas?
Įmonių, teigiančių, kad jie pastatė pirmą pasaulyje 3D spausdintuvu atspausdintą pastatą, padaugėjo. Praktiškai nei viena nebuvo pirma.1939 pirmasis buvo William E. Urschel Urschel iš Valparaiso, Indiana patentuotas įrenginys pavadinimu “Įrenginys sienoms statyti”.
Sąvoka spausdinimas yra labai abstrakti ir naudojama ten, kur medžiaga sluoksnis po sluoksnio liejama tam tikra forma, todėl lieka daug vietos termino improvizacijai.
39-aisiais betonas buvo liejamas ratu, ant centrinės ašies pritvirtinta liejimo sistema, kurią pildo žmogus nešiodamas kibirus medžiagos, sistema judėjo ratu ir po truputėlį kilo aukštyn. Štai ir visas “spausdinimo” stebuklas.
Šiuo metu 3D spausdinimas vyksta bent 3-is ašimis, įranga pajėgi judėti jūsų pasirinktomis kryptimis, ne tik ratu. Tiekimas yra automatinis. Atrodo, kad ne daug patobulėjome🙂
Tačiau namų 3D spausdinimas nėra ribotas tik technologijos ar medžiagų, visame procese yra daugiau sudedamųjų, kurios trukdo be vargo užsiimti šia veikla. Yra sakoma, jei mus ribotų tik informacija, visi būtume milijonieriai. Šiuo atveju, jei įmones ribotų tik technologija, visos užsiimtų namų 3D spausdinimu.
Mano akimis yra 3 esminiai trikdžiai 3D spausdinti namus: - Įsišaknijusi statybos industrija ir jai reikalingi pokyčiai;
- Pirminės investicijos, kurių grąža numatoma tik statant didesnius kiekius
namų; - Sertifikavimas – skirtingi procesai skirtingose šalyse.
Papildomai bendraujant su viena įmone turinčia betono 3D spausdintuvą, išgirdau dar vieną trikdį: “sudėtingas procesas tuomet, kai operatoriui reikia daug papildomų žinių ne tik statybų srityje”.
Nors įvardinau trikdžius, tai nereiškia, kad neturime sėkmingų įmonių pavyzdžių. Pateiksiu keletą jų:
Dažniausiai sėkmingos betono 3D spausdinimu užsiimančios įmonės yra sukūrusios savo spausdintuvus, todėl naujiems žaidėjams rinkoje kelias technologijų prasme jau nutiestas.
Namų 3D spausdinimo ateitis priklausys nuo to, kaip įmonės susitvarkys su pokyčiais, investicijomis ir biurokratiniais aparatais🙂
3D spausdinimo taikymas pamokoje
Aš jau spėjau pamiršti, kokį baigiamąjį darbą pedagogo kvalifikacijai įgyti rašiau. Tačiau prieš keletą dienų netyčia atkasiau aplanką kompiuteryje.
Darbe paminiu, kad vienas svarbiausių 3D spausdinimo aspektų yra tai, kad atrandama galimybė pasinaudoti autentiškais objektais ar vizualizacijomis, kurios kitu atveju nebūtų prieinamos.
Pavyzdžiui, 3D spausdinimo technologija gali suteikti šansą paliesti matematines funkcijas išreikštas fiziniu objektu, suvokti mąstelio ar žemės paviršiaus subtilybes geografijos pamokose, o istoriją pajusti tiesiog klasėje, kai 3D spausdintuvu yra gaminami senoviniai muziejų eksponatai.
Pateikiami du pagrindiniai 3D spausdinimo technologijos panaudojimo būdai pedagoginėje veikloje: - Mokymo(-si) priemonių kūrimas – suvokimui lavinti;
- Naudojamų metodų papildymas – procesui tobulinti;
Ties kiekvienu iš jų pateikti pavyzdžiai supažindina su keletu praktinių 3D spausdinimo technologijos panaudojimo būdų. Pastebima, kad visi jie gali būti panaudoti tiek projektinės veiklos, tiek integravimo tikslais.
3D spausdinimas aprėpia labai plačias panaudojimo galimybes ir kompensuoja įvairių priemonių mokyklose trūkumą, nes šiuo atveju jas pasigaminti galima tiesiog klasėje.
Mokytojas naudodamas šią technologiją išlieka universalus ir lengvai prisitaikantis prie įvairių situacijų.
Apibendrinant, 3D spausdinimo technologija taps vis svarbesne švietimo sistemos dalimi, suteikdama galimybę universaliai spręsti problemas ir ruošti šiuolaikinius sugebėjimus tobulinančias asmenybes.
Planuoju visu darbu pasidalinti 3D klasės svetainėje straipsnių skiltyje, kurią po truputėlį pildau kiekvieną savaitę. Jei neperskaitote visų naujienlaiškių, siūlau peržvelgti straipsnių skiltį, nes dauguma atradimų nusėda būtent ten.
Olimpinės 2024 žaidynės – 3D spausdintos rampos riedlentėms
Šiais metais Olimpinėse žaidynėse debiutuos iš betono 3D spausdintos kliutys – rampos riedlentėms.
„Saint-Gobain“ riedlenčių parko statyboje svarbiausias vaidmuo teko didelio formato 3D spausdinimui: šiuo būdu buvo pagaminti 8 betoniniai moduliai. Šie elementai buvo suprojektuoti pagal užsakymą ir atspausdinti 3D spausdintuvu „Saint-Gobain Weber Beamix“ gamykloje Eindhovene, Olandijoje.
Man taip pat teko susidurti su rampų 3D spausdinimu, tačiau diskusija vedėme spausdinti įvairių rampų struktūras iš plastiko. Po to jos būtų dengiamos fanera ir tokiu būdu efektyviau gaminami šie gaminiai.
Iki šiol vienas didžiausių pasaulio rampų gamintojų Čekijoje gamyba vykdo naudodamas medines konstrukcijas, kurias dengia specialiai klijuotais faneros lakštais.
Siūlėme pakeisti medines konstrukcijas į 3D spausdintas. Kol kas pagrindinis trikdis buvo pirminės investicijos: kad pavyktų palaikyti gamybos pajėgumus panašius į jau esamus, įmonei reikalingas ne vienas plačiaformatis spausdintuvas, o tai išpučia pirminę investiciją, kurios atsipirkimas truks ilgiau nei vienerius metus🙂
Kaip ir visuomet, pagrindinis rodiklis pokyčiams versle yra skaičiai. Tikiuosi, kad technologijai pingant, bus daugiau progų grįžti prie diskusijos.
Teko apsilankyti Čekijoje, pabendrauti ir pasivažinėti ne medinėmis, tačiau betoninėmis rampomims, kurias gamina ta pati Čekų įmonė.
Žavu, kad 3D spausdinimo technologijos vis daugiau susidomėjimo susilaukia net ir didelių gabaritų projektuose.
Tuo tarpu, jungiame transliacijas ir nuo Liepos 26d. prasideda Olimpinės žaidynės!
Jei randi naudos šiame naujienlaiškyje, pasidalink juo su kolegomis, bendradarbiais ar draugais. Tiesiog persiųsk šį laišką.
📧 Jei gavote šį laišką dėl to, kad jis buvo persiųstas, kviečiu prenumeruoti naujienlaiškį štai čia įvedus savo el. pašto adresą: https://3dklase.lt/prenumeruoti/
⚙️ 3D projektavimo vadovas inžinieriams: reikalavimai, standartai, tolerancijos, pavyzdžiai – Atsisiųsti (atnaujinta realiais pavyzdžiais)
📚 3D spausdinimo atmintinė pradedantiesiems – Atsisiųsti
| | Gražios likusios savaitės! 🛹 |
|
|
|