Džiovinti 3D plastiką (ypač tokius kaip TPU, PC, Nailonas ir kt.) yra svarbu dėl kelių priežasčių:
- Drėgmės įsisavinimas:
- Daugelis 3D spausdinimui naudojamų plastikų yra higroskopiški, tai reiškia, kad jie sugeria drėgmę iš aplinkos. Ši drėgmė gali sukelti problemų spausdinimo proceso metu.
- Spausdinimo kokybė:
- Kai drėgmės prisigėręs plastikas yra kaitinamas ekstruderyje, vanduo garuoja ir gali sudaryti mažas garų burbuliukus. Šie burbuliukai gali sukelti netolygius sluoksnius, paviršiaus nelygumus ir kitus defektus spausdintame objekte.
- Medžiagos savybės:
- Drėgmė gali pakeisti plastiko mechanines savybes. Tai gali sumažinti spausdintų dalių stiprumą ir patvarumą, dėl ko galutinis produktas gali būti mažiau funkcionalus.
- Spausdinimo procesas:
- Drėgmės prisigėręs plastikas gali blogiau pratekėti per ekstruderį, sukeldamas užsikimšimus ir kitus techninius sunkumus.
Norint užtikrinti aukštą spausdinimo kokybę, patikimumą ir funkcionalumą, labai svarbu tinkamai džiovinti 3D plastiką prieš spausdinimą. Tai galima daryti naudojant specialius džiovinimo įrenginius arba tiesiog orkaitėje. Nuorodos, kokią temperatūrą naudoti ir kiek laiko džiovinti plastiką pateikiamos žemiau:
Plastikas Temperatūra Laikas (val.)
PLA 55°C > 6
ABS 65°C > 6
PETG 65°C > 6
Nylon 75°C > 24
PVA 45°C > 24
TPU/TPE 55°C > 8
ASA 65°C > 8
PP 55°C > 6
HIPS 65°C > 8
PC 75°C > 12
Pateikti teoriniai laikai, tačiau realioje situacija pakanka ir šiek tiek mažiau valandų. Pavyzdžiui džiovinant TPU plastiką, pavyko pamatyti stiprų paviršiaus kokybės pagerėjimą jau po 3 val. džiovinimo.
Svarbu paminėti, kad išdžiovintą plastiką reikėtų supakuoti į sandarius maišelius, dėžutes ir jų viduje naudoti drėgmę sugeriančias granules. Šios granulės dažniausiai yra atšviežinamos džiovinant jas tokiu pačiu principu (kiek laiko ir kokią temperatūrą naudoti, priklauso nuo granulių tipo).
✒️ Daugiau tokio tipo įrašų galite sulaukti savo el. pašto dėžutėje kiekvieną savaitę.
Rašau savaitinį naujienlaiškį, kuriame dalinuosi darbo filosofija, 3D atradimais ir asmeniniais išgyvenimais bei pamokomis.
Kviečiu prenumeruoti