Prekių krepšelis

Skambinti: +370 (648) 09 104

Nemokamas pristatymas nuo 75 €

Atspausdintas kavos staliukas – Terracubed 3D spausdintuvas

“Prusa printers” 3D modelių interneto svetainė pakeitė savo pavadinimą į “Printables”. Bendruomenei kilo keletas pavadinimo asociacijų, kurių viena buvo “Print – tables” (liet. Spausdink stalus). Po keletos juokelių įmonė “Prusa” paskelbė naują 3D modelių konkursą, kuriame pateikiami išradingiausi stalų ar su jais susijusių objektų modeliai.

Konkursai dažnai skelbiami ir kitose 3D modelių interneto svetainėse, kurias galite rasti išvardintas mano kitame straipsnyje.

Taigi, nusprendžiau sudalyvauti konkurse, nes jau kurį laiką svajojau apie 3D spausdinimo būdu pagamintą stalą. Praskriejau internetą ir susimąsčiau “ar yra kas nors, ko dar niekas nėra atspausdinęs?”. Teoriškai kaip ir yra, tačiau praktiškai sunku ką nors naujo surasti.

Šiek tiek pamąstęs, prisiminiau keliones į Aziją ir tuomet gimė idėja, jog staliukas turėtų reprezentuoti nepakartojamą jausmą čiuožti per bangas banglente. Pasikrapštęs internete, nesugebėjau rasti savo idėjos atitikmens ir tęsiau darbus.

3D projektavimas:

Keli piešiniai ir puoliau projektuoti, tačiau prieš tai teko apsvarstyti galimybes, kaip tą staliuką pagaminti. 3D spausdinimo srityje projektuojant begalo svarbu atsižvelgti į spausdintuvo ir pačios spaudos gamybos apribojimus (pradedantiesiems siūlau užmesti akį į mano anksčiau išvardintus patarimus pradedantiems projektuoti).

Mano planuojamo gaminti stalo išmatavimai yra panašūs į standartinio Ikea „Lack“ kavos staliuko dydį (~45x55x40cm). Standartinio spausdintuvo čia tikrai negana.

Kreipiausi į kolegą Rolandą Dockevičių su idėja, kuri buvo labai greitai palaiminta ir nusprendėme bendradarbiauti. Rolando įmonė UAB Tetriukas yra lietuvoje veikianti lietuviška įmonė sukūrusi savo plačiaformatį granulinį 3D spausdintuvą „Terracubed“.

Su Rolandu jau kurį laiką prie „Terracubed“ spausdintuvo tobulinimo darbuojamės ranka rankon, todėl idėjų pasisvaidymai greitai virsta realybe. „Terracubed“ 3D spausdintuvas pajėgus spausdinti net 1x1x1m daiktus, todėl staliukas šiuo atveju netgi mažokas, tačiau vis vien patrauklus iššūkis.

Staliuko gamyba buvo vykdoma iš PLA plastiko granulių sumaišytų su medžio celiuliozės priemaišomis. Jis lengvai apdirbamas, dažomas ir yra sąlyginai ekologiškas. Spausdinant granulėmis yra praleidžiamas vienas žingsnis gamybos linijoje, kuomet iš granulių yra gaminama plastiko gija, kuri po to suvyniojama ant ritės (žr. nuotraukoje).

3D spausdinimas plačiaformačiu spausdintuvu:

0
VALANDOS
0
MM sienelė
0
KG
0
VALANDOS
0
MM sienelė
0
KG

Jei paprastas 3D spausdintuvas Prusa MK3S turėtų technines galimybes gaminti tokius didelius objektus, juo staliuko spausdinimas užtruktų net 168 valandas, t.y. 7 paras!*

* 0.4mm spausdinimo galvutė, 0.3mm sluoksnio storis, 16 perimetrų (~8mm sienelė).

Dar projektavimo metu buvo paruoštos reikalinos ertmės varžtų montavimui. Jei iš anksto apgalvojate spausdinimo procesą, galite sutaupyti nemažai laiko surinkinėdami 3D spausdintus objektus 😊

Kad staliukas atrodytų lyg tikra banga, susitarėme su Grafitti meistru „NegaBanega“ dėl dažymo. Rezultatas – stulbinantis! Staliuko vidinė dalis tamsi, tarsi banga iš vidaus, o išorė turi šviesėjančius atspalvius.

Kavos-staliukas-Terracubed-3D-spausdintuvas-tamsiai-melyna-spalva

Neplanuoti dalykai dažniausiai nustebina labiausiai, šis kartas ne išimtis:
Ieškant galimybių pagaminti banglentės imitaciją, buvo sustota ties paprastu stačiakampio formos stalviršiu, o banglentei pagaminti pelekai tapo šmaikščia „ryklių“ reprezentacija. Jei trukdys kavos puodeliui padėti, stumtelk ir ryklys nuplauks 😊

Galutinis rezultatas

Ar norėtumėte sužinoti daugiau apie „Terracubed“ spausdintuvą, o galbūt apie pačio staliuko projektavimą?

Palikite komentarą, būtinai atsakysiu į visus klausimus! Taip pat klausimus šia ir bet kuria kita spausdinimo tema galite užduoti realiu laiku 3D klasė Discord kanale.

Likit kūrybingi!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.