Prekių krepšelis

Skambinti: +370 (648) 09 104

Nemokamas pristatymas nuo 75 €

ESD 3D plastikas – kas tai?

Palaikau glaudų ryšį su lietuviško 3D plastiko gamintoju Filalab. Pastaruoju metu jie intensyviai dirba su prestižiniu plastiko gamintoju Graphmatec. Bendradarbiavimo metu kuriamas naujas produktas: ESD savybių turintis 3D plastikas 3D spausdinimui.

ESD (angl. Electrostatic Discharge) 3D plastikas skirtas elektronikos komponentams nuo elektrostatinės iškrovos apsaugoti, jei jie naudojami kartu su 3D spausdintomis detalėmis.

Net ir smulki elektros iškrova gali sugadinti jautrius elektronikos prietaisus.

Paprastai tariant, jei į žemę patrinsite kojinę ir prisiliesite prie prastai prijungtos indaplovės, yra tikimybė, kad išvysite mažą kibirkštį – tai yra elektrostatinė iškrova.

Tačiau jei padarysite tą patį ir prisiliesite prie elektronikos komponento, kuris bus 3D spausdintoje ESD dėžutėje – kibirkšties nebus, komponentas nebus pažeistas, o iškrova bus kontroliuotai nukreipta į dėžutę.

Elektrostatinės iškrovos žalą elektronikos prietaisams stabdo tai, kad plastike naudojamos papildomos grafito priemaišos. Jo paverčia detalę laidžia elektros srovei. Detalė yra tik iš dalies laidi, todėl elektros srovė iškrovos metu keliauja kontroliuojamu greičiu, kol galiausiai išblėsta.

Dalyvavau susitikime, kuriame buvo pristatomi pirmosios šio 3D plastiko partijos testavimo rezultatai. Viskas atliekama pagal ASTM D257 standartą, kuris užtikrina rezultatų pastovumą.

Įdomu tai, kad 3D spausdintos detalės laidumas priklauso nuo spausdinimo temperatūros. Tokiu būdu skirtingiems elektronikos komponentams galima pritaikyti skirtingą laidumą, kuris bus reikalingas apsaugai užtikrinti.

ESD 3D plastikas dažniausiai naudojamas dėklams ir tvirtinimo elementams, kurie saugo:

  • Sensorius;
  • Diagnostinę įrangą;
  • Komunikacijos įrengimus aviacijoje;
  • Namų apyvokos elektroniką;

Didelių kiekių detalėms gaminti dažniausiai naudojamos kitos technologijos, tačiau ESD 3D plastikas užpildo rinkos dalį, kurioje reikalingi individualūs ir tuo pačiu metu saugūs sprendimai. Svarbu pabrėžti, kad 3D spausdinti gaminiai gali būti naudojami kaip galutiniai produktai.

✒️ Daugiau tokio tipo įrašų galite sulaukti savo el. pašto dėžutėje kiekvieną savaitę.

Rašau savaitinį naujienlaiškį, kuriame dalinuosi darbo filosofija, 3D atradimais ir asmeniniais išgyvenimais bei pamokomis.

Kviečiu prenumeruoti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.