Prekių krepšelis

Skambinti: +370 (648) 09 104

Nemokamas pristatymas nuo 75 €

Mokomosios priemonės su 3D spausdintuvu – atnaujinta 2023

3D spausdinimas – nuo mokyklos nebe atsiejama technologija. Didelė dalis Lietuvos švietimo įstaigų jau turi ar planuoja įsigyti spausdintuvus, kuria savo dirbtuvėles ir vis labiau skatina STEAM mokymo ir mokymosi filosofiją.

Mano nuomone, vienintelė su tuo susijusi problema yra technologijos pritaikymo būdai praktikoje – šiuo atveju mokymo procese. Pats studijavau kursus pedagogo kvalifikacijai įgyti ir pastebėjau, kad kartais gali užtekti keletos pavyzdžių, po kurių mokytojai patys nustemba ir pradeda regėti, kaip skirtinguose mokomuosiuose dalykuose galime pritaikyti šią technologiją.

Pasistengsiu pasidalinti bent keletu tų pavyzdžių, kurie tikiuosi, kad padės užvesti jus ant naujųjų technologijų kelio ir atvers naujų galimybių matymą.

1. B-D raidelė

Mano žmona Laura pradėjusi mokyti pradinukus susidūrė su tikru iššūkiu – raidžių b ir d panašumu. Norėdami išspręsti šią problemą, sėdom prie kavos puodelio ir generavom idėjas. Kadangi netoliese jau zvimbė spausdintuvas, tai buvo vienintelis atsakymas.

Sugalvojom atspausdinti vieną raidę, kurios abi pusės yra skirtingų spalvų ir ant jų užrašyti skirtingi žodžiai: b-baltas, d-dangus. Mokinys, gavęs užduočių lapą, į pagalbą gali pasitelkti šią raidelę ir ją sukinėdamas rasti atsakymą. Taip pat ji ne taip lengvai pasimes kuprinėje, nei toks pat ant popieriaus spausdintas atitikmuo. Po kurio laiko prie modelio pridėjome mažą kilputę, kuris pavers raidelę pakabuku.

Pakankamai greitai ir nesudėtingai įgyvendinome šią idėją. Galbūt turi savo idėją? Tiesiog pateik 3D spausdinimo užsakymą ir  kartu atrasime bendrą sprendimą, kaip tai paversti realybe.

2. Žmogaus kaukolės modelis

Kaip ir prieš tai minėta priemonė, taip ir ši akcentuoja geriausią būdą mokytis – liesti. Ruošdami pamokos temą apie žmogaus kaukolę, galime rodyti daug nuotraukų, tačiau tai neprilygsta įspūdžiui, kurį patiria vaikai ant žemės pabėrę ir po to skaičiuodami kaukolės dantis.

Liesdami tiek modelį, tiek save, jie gali suprasti, ar kaukolė priklauso vyrui , ar moteriai, susipažįsta su skirtingų kaukolės dalių kaulais. Smagi dalis ta, kad sulaužius modelį, nebrangiai jį atspausdinsime vėl, todėl galime leisti vaikams šiek tiek pašėlti 🙂

Ieškai daugiau skirtingų artefaktų ar kaulų 3D modelių? Atsisiųsk kultūrinių 3D modelių tiesiai iš muziejaus.

3. Kaktuso dažymas

Mano žmona, karts nuo karto iš mokinių išgirsta, jog dailė tik menininkams ir jei jie galėtų, tikrai atsisakytų šio „nereikalingo“ dalyko. Tai leido suvokti, jog laikas ieškoti naujų vėjų.

Gimė mintis sukurti kūrybišką užduotį, kuri priverstų vaikus stabdelti ir susimąstyti, kad menas nėra tik paveikslų tapymas.

Užduotis paprasta: nudažyk kaktusą skirtingomis spalvomis, nenaudodamas žalios. Tai taps ne tik puikiu kūrybiškumo lavinimu, bet ir dovana, kuria vaikai galės pasiimti į namus. Dažymui rekomenduoju naudoti PLA plastiką, prie kurio nesudėtingai limpa įvairūs dažai.

Būtų įdomu išsirinkti daugiau modelių dažymui? Aplankyk 10 svetainių 3D modeliams atsisiųsti.

4. Pitagoro teorema

Pitagoro teorema tikriausiai viena iš nedaugelio, kurią įsimename ilgam. O, kad pirmieji mokymosi žingsniai būtų lengvesni, į pagalbą galime pasitelkti 3D spausdintą pitagoro teoremos modelį.

Šis modelis suteikia galimybę manipuliuoti formomis jas sukiojant ir išlaikant Pitagoro teoremos funkciją
a2 + b2 = c2. Tokiu būdu yra skatinamas mokinių suvokimas per prisilietimą ir vaizdinę formulių išraišką. Ypač veiksminga priemonė mokiniams, kurie sunkiai įsisavina informaciją matematikos pamokose.

ATNAUJINTA 2023

Norėčiau pasidalinti su jumis savo mažu atradimu: Prusa Education svetaine, kurioje galite rasti virš 600 skirtingų edukacinių 3D modelių, kuriuos įkelia konkrečiai mokytojai ir kiti švietėjiška veikla užsiimantys žmonės.

Norėdami pasiekti visus duomenų bazėje esančius mokomuosius projektus, turite prisijungti prie „Prusa Education” programos. Registracija mokykloms, universitetams ir kitoms švietimo įstaigoms yra visiškai nemokama. Tiesiog užpildykite formą ir su jumis susisieks dėl registracijos patvirtinimo.

Prisijungę prie „Prusa Education” programos, gausite prieigą prie visų duomenų bazėje esančių projektų ir teisę įkelti savo edukacinius projektus.

3D spausdinimas smagiai ugdo kūrybiškumą ir techninį mąstymą. Tai viena populiariausių naujų technologijų šiuolaikiniame švietime. Norite naudoti 3D spausdinimą savo mokymo procese, bet nežinote, kaip pradėti? Mes galime jums padėti! Esame Prusa techninės įrangos atstovai bei turime galimybę pasiūlyti jums individualius ar grupinius mokymus švietimo tematika. Susisiekime:)

Norite išvysti daugiau panaudojimo pamokoje pavyzdžių? Palikite komentarą apačioje.

O galbūt turite savus 3D spausdinimo panaudojimo būdus pamokose? Nekantrauju išgirsti.

P.S. Neišsigąskite, jei niekada nenaudojote 3D spausdintuvo, nes nauji iššūkiai atneša tik daugiau naujų idėjų! Jei turite klausimų, visuomet galite kreiptis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Dalinuosi ⚙️ 3D projektavimo mokymais 🧑‍🎓

Pirkite 4 ar daugiau vienetų 3D plastiko ➡️ el. paštu gaukite 1val. trukmės Fusion360 3D projektavimo įžanginius mokymus.

Apsipirkimo metu nieko papildomai daryti nereikia