Prekių krepšelis

Skambinti: +370 (648) 09 104

Nemokamas pristatymas nuo 75 €

Nauja 3D spausdinimo technologija VLM

Kad ir kaip plačiai auga 3D spaudos industrija, atrodo, lyg vietos plėtrai ir inovacijoms vis dar netrūksta.

BCN3D – Barselonoje įsikūrusi 3D spausdintuvus gaminanti įmonė, neseniai pristatė savo naują patentuotą 3D spausdinimo technologiją VLM. Jos tikslas yra suteikti galimybę gaminti tvirtas detales serijiniu būdu mažoms – vidutinio dydžio įmonėms, kurioms pirminė investicija į technologiją gali tapti tikru iššūkiu.

VLM (Viscous lithography manufacturing – liet. Tiršta litografijos gamyba) technologija yra paremta SLA ir DLP technologijomis, t.y. ji naudoja LCD ekraną (SLA naudoja lazerį, tačiau principas toks pat) sluoksniams sukietinti ir skystą dervą kaip spausdinimo medžiagą.

Pagrindinis skirtumai nuo SLA/DLP gamybos būdų:

  • Detalės yra gaminamos iš labai tirštos dervos (50 kartų tirštesnės nei standartiškai naudojamos 3D spaudoje), kuri suteikia galimybę kurti platesnio spektro medžiagas, į jas maišant daugiau reikalingų priemaišų. Tokiu būdu atspausdintos detalės gali būti tvirtesnės;

  • Detalės nėra panardintos skystoje dervoje ir nereikalauja sudėtingo plovimo proceso;

  • Įspūdinga tai, kad derva sukietinama (laminuojama) ant specialios plėvelės ir tik tuomet per t1 pačią plėvelę pritvirtinama prie detalės, skirtingai nei standartiniais SLA/DLP metodais, kuomet derva yra sukietinama ant jau panardintos detalės. Tai suteikia galimybę naudoti dvi medžiagas vienu metu;

  • Nėra dervos sąnaudų nuostolių, nes visa derva po kiekvieno sluoksnio sukietinimo grąžinama į rezervuarus.

Puikus būdas suprasti veikimo principą ir išvardintus skirtumus yra pažiūrėti video medžiagą:

Ši nauja technologija atrodo daug žadanti, nes lyginant su kitomis šiek tiek skirtingo tipo 3D spausdinimo technologijomis, VLM taip pat turi pranašumų. VLM technologija pagamintos detalės yra vientisos vidinės sudėties ir netgi paviršius yra tolygesnis nei FDM technologija pagamintų detalių. O lyginant su 3D spausdintuvais lazeriu sukietinančiais miltelius, VLM yra žymiai pigiau tiek nupirkti, tiek eksploatuoti.

BCN3D savo technologijos pristatyme pateikė keletą įmonių, kurios jau naudojasi jų spausdintuvais, taip pat šiuo metu vis dar atviros keletas pozicijų įmonėms tapti vienomis pirmųjų bandančiomis šią technologiją.

Ar tai tikrai bus perversmą sukelianti 3D spausdinimo technologija, manau, kad pamatysime bent po metų, kuomet turėsime daugiau pavyzdžių iš industrijos, tačiau tikiu, kad ji tikrai atras savo vietą rinkoje. Juk kiekvienas naudotojas pasirinks technologiją pagal savo poreikius ir biudžetą.

Šiuo metu galiu tik pasidžiaugti už progresą ir sekime naujienas toliau!

Tokios technologinės įrangos kaina bent kaip skelbia gamintojas – iki 50 tūkst. Eur. O tai industrijoje sąlyginai nedidelė suma, nes industriniai spausdintuvai gali kainuoti šimtus tūkstančių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *