Prekių krepšelis

Skambinti: +370 (648) 09 104

Nemokamas pristatymas nuo 75 €

Problemathon renginys. Citizen Solve – aplikacija, gimusi 3D spausdintojų rankose

Problemathon renginys

Savaitgalis (2023-04-21 / 04-23) buvo paskirtas problemų sprendimui. Kartu su kolega Rolandu Dockevičiumi dalyvavome renginyje “Problemathon”, kuriame įvairūs žmonės pateikia savo problemas, susiburia komandomis ir bando rasti jiems tinkamą sprendimo būdą. Visam sprendimui realiai skirta tik pora dienų.

Buvo idėjų, kurios jau dalinai įgyvendintos, buvo ir tokių, kurios pateiktos ekspromptu ar sukurtos būtent tą savaitgalį. Iš esmės, bet kokiu atveju sekė didelis problemų sprendimas su daug skirtingų nuomonių, kas dažniausiai ir pastūmėja link didžiausio ir efektyviausio progreso.

Susipažinome su daug nerealių žmonių, pasisėmėme naujų idėjų ir įkvėpimo.

Problemos per 3D spausdinimą

Aš su Rolandu esame inžinieriai, dažnai galime save pristatyti 3D spausdintojais ir šįkart ne išimtis. Problema gimė iš karto žvelgiant toli į priekį – į miesto erdvių tobulinimą bei gražinimą 3D spausdinimo technologijomis.

Eidami miestu intuityviai matome galimybes taisyti, gerinti ar netgi keisti tam tikrus objektus 3D spausdintais.

Juokaujame, kad net miesto duobes galime užpildyti nuskenavę jas ir atspausdinę idealios formos plastikinį dangtį.

Tačiau savaitgalio metu narpliojama ir su mentoriais diskutuojama idėja išsiplėtė iki pakankamai kompleksinio projekto, apimančio daug daugiau.

Mūsų atrasta problema

Prastėjanti viešųjų bendruomenės erdvių būklė lemia prastesnę gerovę.

Išdaužytų langų teorija teigia, kad matomi nusikalstamumo, asocialaus elgesio ir pilietinės netvarkos požymiai sukuria miesto aplinką, kuri skatina tolesnį nusikalstamumą ir netvarką, įskaitant sunkius nusikaltimus.

Miestų ir viešųjų erdvių aplinka dažnai neatrodo tokia, kokią matome nuotraukose. Aplink mus pilna smulkių griūvančių ar netgi apleistų miesto ir net užmiesčio dalių (nereikalingi grafiti, duobės, išgriuvusios plytelės ar kiauros šiukšliadėžės – tai tik maža dalis, kuri kliudo mūsų akis).

KYLA KLAUSIMAS: kas gali tai sutvarkyti?

Nusprendėme, kad geriausiai tokio tipo problemas efektyviausiai sprendžia patys gyventojai.

Mūsų sprendimas

Citizen Solve – aplikacija, kurioje žmonės skelbia vietos problemas, reikalaujančias daugiausiai dėmesio. Įkelia jų nuotraukas su žemėlapio lokacija. Kiti naudotojai prisideda prie finansavimo arba siūlo savo sprendimus. Geriausiai įvertintą sprendimą pasiūlęs asmuo gauna finansavimą ir atlieka užduotį.

Svarbus bendruomenės erdvių aspektas – atsižvelgti į žmonių, kurie labiausiai naudosis viešąja erdve, nuomonę. T. y. bendruomenės, kuriai ir skirta viešoji erdvė. Bendruomenės nariai dažnai turi naudingų įžvalgų apie tai, kaip ši erdvė funkcionuoja arba turėtų funkcionuoti, taip pat supratimą apie tai, kas yra ir kas nėra svarbu.

Nuo idėjos iki įgyvendinimo turėjome dvi dienas. Per savaitgalį pavyko plačiau išnagrinėti idėją, pakoreguoti tam tikras jos dalis, sukurti preliminarią aplikacijos bei pačio verslo struktūrą ir veikimo principą. Taip pat sukūrėme prekinį ženklą su pristatymu.

Teigiamas poveikis išsprendus problemą

  1. Greitesni sprendimai: supaprastinamas procesas nuo problemos nustatymo iki sprendimo įgyvendinimo, apeinant ilgus valstybinių dokumentų rengimo kelius, tačiau vis vien išlaikant jų įsikišimą.
  2. Naujų darbo vietų kūrimas: sukuriama naujų darbo vietų žmonėms, turintiems įgūdžių spręsti vietos problemas, ir taip prisideda prie bendruomenių ekonominės plėtros.
  3. Skatinamas turizmas: gerinama vietos vietovių aplinką, todėl jos tampa patrauklesnės turistams ir remia vietos turizmo pramonės augimą.
  4. Didesnė gerovė: prisidedama prie bendros bendruomenių gerovės, nes padedama spręsti vietos problemas ir gerinama gyvenimo kokybė.

Rezultatai

Pristatymo (”stage pitch”) metu per 2 minutes pavyko įrodyti teisėjams, kad idėja verta prizinės vietos ir iš 35 skirtingų komandų laimėjome antrą vietą.

Problemathon renginys. Stage pitch. Antros vietos nugalėtojai, komanda Citizen Solve: Rolandas Dockevičius ir Linas Kesiūnas
Problemathon renginys. Antros vietos nugalėtojai, komanda Citizen Solve: Rolandas Dockevičius ir Linas Kesiūnas

Citizen Solve: Ateitis yra šviesi, kol ją kuria šviesūs žmonės. Bendradarbiaukime, remkime ir sutvarkykime tai kartu.

Nuotraukoje matomi objektai 3D spausdinti Terracubed 3D spausdintuvu.

2 comments

  1. Valio 🤗 Šauni idėja! Sveikinimai laimėjus 2 vietą 🥳

    1. Linas Kesiūnas

      Dėkui:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.