Prekių krepšelis

Skambinti: +370 (648) 09 104

Nemokamas pristatymas nuo 75 €

formnext 3d spausdinimo paroda - dalyvauja 3D klasė

3D klasė parodoje Formnext’23

Formnext’23 – pridėtinės gamybos pramonės paroda, kurioje šiais metais apsilankė 3D klasės atstovas Martynas Karvelis. Jis dalinasi savo įspūdžiais ir pastebėjimais.

Paroda sufokusuota į pramonės gamintojus ir klientus

Didžiausia ir pagrindinė 3D spausdinimo paroda visame pasaulyje. Buitinių įrenginių eiliniam vartotojui yra labai nedaug, jie pristatomi tik kaip dalis įrenginių gamos.

3D spausdinimas metalu

2 iš 4-ių parodos salių skirtos metalo spausdinimo sprendimams. Vienos kompanijos siūlo tradicinius metalo spausdinimo metodus, kitos extruder’į/hotend’ą erdvėje judina 6ių ašių manipuliatoriumi (robotine ranka).

Buvo pristatytas konceptas metalo spausdinimui tradicinių staklių viduje. Extruderis/hotendas į špindelį įstatomas kaip eilinis įrankis, atliekami spausdinimo darbai ir vėliau spausdinys apdirbamas vietoj hotendo įstačius frezą. Viskas automatiškai atliekama staklių įrankio keitimo prietaisu.

Metalu 3D spausdintos detalės, skirtingi užpildymai

Betono 3D spausdinimas

Sprendimai betonui lieti iš šalies atrodo įspūdingai, nors realybėje tai didelis 6ių ašių manipuliatorius su cemento padavimu. Pagal garsus sklindančius iš cemento paruošimo įrangos panašu, kad šis procesas nėra itin paprastas. Sustingę gaminiai turi tekstūrą primenančią FDM būdu gamintas detales. Pats išbandžiau Pi kėdę, galiu patvirtinti – konstrukcija tvirta.

Martynas Karvelis lankosi formnext parodoje, dalinasi įspūdžiais apie betono 3D spausdinimą, sėdi ant betoninės 3D spausdinto kėdės

Pristatyti nauji 3D spausdintuvai

Šio apsilankymo metu fokusavomės į FDM/FFF sprendimus. Apie parodos svarumą sufleruoja ir tai, kad didesni AM (Additive Manufacturing) industijos vardai būtent parodos metu pristato naujus produktus, šiemet tai padarė Prusa – pristatydami PRO liniją ir HT90 spausdintuvą, Formbot ir kiti.

Formnext parodoje pristatytas Prusa Pro HT90 3D spausdintuvas

Duet3D spausdintuvų valdymo plokštės

Pirmas stendas prie kurio sustojome – Duet3D. Kompanija turėjo įdomų eksponatą – 6ių ašių spausdintuvą. Akį patraukė tai, kad buvo demonstruojamas „non-planar” spausdinimas, kuomet spausdinimo galva nėra apribota tik 3-is ašimis.

Vaizdais išties įspūdingas – nes spausdinimo padas juda atsižvelgiant į gaminamos detalės formas. Kompanija šiuo spausdintuvu demonstravo kokia pajėgi Duet3D valdymo plokštė. Pakalbėjus su įmonės atstovu sužinojome, kad plokštė gali valdyti net iki 32-jų ašių. Taip pat visos jos gali būt valdomos ‘closed-loop’ būdu, tai reiškia, kad judesiai itin greiti ir tikslūs.

Duet3D spausdintuvo valdymo plokštės galimybės: "non-planar" 3D spausdinimas

Print&Go 3D spausdintuvų “fermos” valdymo sistema

Kompanija „Print&go” pristatė cloud-based (veikiantį debesyje) sprendimą spausdintuvų fermoms valdyti. Šauniausios funkcijos – grafinis darbų planavimas, suderinamumas su dideliu kiekiu skirtingų spausdintuvų gamintojų, pranešimai apie poreikį profilaktikškai aptarnauti spausdintuvą (viskas pagal gamintojo rekomendacijas).

Šiek tiek nepatiko, tai kad įrankis negali veikti be interneto ryšio, tačiau kompanijos atstovas žadėjo, kad ateityje šis funkcionalumas gali būti pridėtas

Skirtingų rūšių 3D spausdintuvų valdymo sistema

3D plastikų gamintojų varžybos

3D plastikų gamintojai rungiasi kas pristatys įvairesnę ir gražesnę PLA spalvų gamą ir kuo įdomesnį techninių plastikų mišinį. Atspalvių gamos išties įspūdingos, kiekvienas gamintojas jas pristato spausdintais objektais.

Labiausiai patiko „Spectrum” stendukas su Vespa motoroleriais, iš karto pagalvojau apie Romą ir Espresso.

Daug techninių plastikų – pavyzdžiui su prierašu „Ht’, kuris simbolizuoja high temperature – atsparumą temperatūrai. Taip pat nemažai mišinių su stiklo ar anglies pluoštu.

„Recycled fabrik” (nuotrauka ir video su vabalu bagiuku) pristatė perdirbtus plastikus.

Spectrum 3D plastikų stendas parodoje, atspausdinti vespa modeliai
Polymaker 3D plastiko gamintojo spalvų gama parodoje Formnext

Bambu Lab 3D spausdintuvai Formnext’23

Butinių spausdintuvų rinkos purtytojas „Bambu lab” buvo nuolat apsuptas smalsautojų. Pakalbinome juos ir mes.

Kompanijos atstovas minėjo, kad niekas nesitikėjo tokio didelio spausdintuvų pasisekimo. Naujasis X1E spausdintuvas orientuotas į verslo klientus, tad paklausėme apie spausdintuvų fermos valdymo sprendimą, pašnekovas užsiminė, kad ateityje turėtų atsirasti centralizuotas sprendimas didesniam spausdintuvų kiekiui valdyti.

Bambu lab centralizuotas sprendimas didesniam 3D spausdintuvų kiekiui valdyti

RatRig DIY “Pasidaryk pats” tipo 3D spausdintuvų gamintojai

Aplankėme ir RatRig atstovus, kurie glaudėsi SliceEngineering stende. RatRig atsivežė naujos versijos spausdintuvo prototipą (matos iš šiek tiek kitokios rėmo konstrukcijos), atstovas užsiminė, kad vyksta naujos spausdintuvo versijos vystymo darbai.

RatRig 3D spausdintuvas

3D spausdinimas ne tik žaislams

Šalia šios formulės eksponuojamos 3D spausdintos detalės naudojamos būtent šiame bolide:

Tikroje formulėje naudojamos 3D spausdintos detalės

AmeraLabs

Vizito pabaigoje aplankėme lietuvių stendą – AmeraLabs. Įmonės atstovai nustebo, kai pasisveikinome lietuviškai. Po pasisveikinimo Tadas pristatė savo produkciją, papasakojo iš kokios medžiagos, ką gamina, kokie gamybos niuansai. Pirmą kartą iš taip arti ir taip profesionaliai susidūriau su resin 3D spausdinimu. Buvo labai įdomu. Ačiū Ameralabs komandai už nuotaikingą ir tikrai įdomu pristatymą. Sutarėme susimatyti Kauno makerspac’e, jau nekantrauju, kada bus kitas “hack’n’tell” renginys.

Stalo žaidimų DnD figūrėlių 3D spausdinimo gamybai skirta derva AmeraLabs

Dėkojame Martynui už pasidalinimą įspūdžiais, daugiau nuotraukų rasite 3D klasės Instagram kanale „Highlight” skiltyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.