Prekių krepšelis

Skambinti: +370 (648) 09 104

Nemokamas pristatymas nuo 75 €

Dažnai užduodami 3D spausdinimo klausimai ir atsakymai

Klausimai

Video montažas: Animuotos Dirbtuvės

Ar 3D spausdinima tik plastiku? Ar galima spausdinti metalu?

  • 3D spausdinimo procese, atsižvelgiant į naudojamą įrangą, gali būti naudojamas tiek plastikas, tiek taurieji ir kiti metalai, dervos, keramika ar net betonas. Labiausiai vartotojams pasiekiamas 3D spausdinimo procesas yra tas, kuriame naudojami plastikai.

Ar galima 3D atspausdinti namą?

  • Yra įvairiausių dydžių 3D spausdintuvų. Svarbu paminėti, kad betoninių sienų gamyba yra tik dalis statybų proceso ir šiuo metu namo konstrukcijų 3D spausdinimas dar nėra visuomet ekonomiškas sprendimas, tačiau matomas spartus progresas šioje srityje. Užsienyje yra pagamintas jau ne vienas oficialiai sertifikuotas gyvenamasis pastatas.

Kiek kainuoja 3D spausdinimo paslaugos ir pats spausdintuvas?

  • Gamybos paslaugų kaina priklauso nuo norimo gaminti objekto dydžio, medžiagos ir jam pagaminti reikalingos 3D spausdinimo technologijos. Skirtingoms medžiagoms reikalingi skirtingi 3D spausdintuvai. Pigiausia gamyba plastiku, o brangiausia skirtingais metalais.
  • Pigiausi yra nedideli plastiko spausdintuvai, kurių kaina rinkoje svyruoja nuo 150 iki 5 tūkst. eurų. Metalo 3D spausdintuvai dažnai kainuoja nuo 100 tūkst. eurų., o betono 3D spausdintuvai gali viršyti ir pusę milijono eurų.

Plačiausiai rinkoje naudojamas 3D spausdintuvas Prusa MK3S+

Kur gauti 3D failą, modelį, tinkamą šiai gamybai?

  • 3D modelius galite projektuoti programomis patys, kurių keletas pavyzdžių yra Tinkercad, Solidworks, Fusion 360, FreeCad, Blender ir kt. Taip pat internete yra didelės 3D spausdinimui tinkamų objektų duombazės, kurių sąrašą galite rasti čia. Prieš svarstydami ką nors gaminti, būtinai patikrinkite, ar nėra jau sukurtų jums tinkančių modelių.

Kiek laiko užtrunka 3D spausdinimo procesas?

  • Ši gamyba yra laikui imlus procesas, nes plastikinių ar kitų detalių gamyba gali trukti nuo 30 minučių iki dešimčių valandų ar net parų. 3D spausdinimo technologijos vis vien naudojamos iš dalies serijinei gamybai, tačiau žymiai rečiau nei tradiciniai gamybos būdais.

Ar galima užsidirbti pinigų naudojantis 3D spausdintuvu?

  • 3D spausdinimas pelningiausias naudojant šį gamybos būdą siaurose rinkos nišose, kuomet gaminami produktai yra paklausūs, nes jų netiekia kiti gamintojai arba jie išvis negali būti pagaminami tradiciniais gamybos metodais.

Noriu 3D spausdinti, tačiau nuo ko pradėti?

  • Manome, kad geriausias būdas yra pradėti 3D projektuoti ir susipažinti su detalių, produktų kūrimo procesu, tuomet užsisakyti 3D spausdinimo paslaugą, po kurios greitai taps aišku, ar jūsų norimi gaminti objektai atitinka jūsų lūkesčius ir ar verta išmokti naudotis 3D spausdintuvu jums patiems. Šis gamybos būdas, kaip ir kiekvienas kitas, reikalauja nemažai žinių ir tai nėra procesas, kuris reklamuojamas kaip vieno mygtuko paspaudimo gamyba.

 

Tai tik keletas iš daugelio klausimų, kurie žmonėms kyla išgirdus žodį 3D spausdinimą. Konkretūs klausimai priklausys nuo susipažinimo su technologija lygio, numatomos gaminamų objektų paskirties ir konteksto, kuriame bus naudojama pati 3d spausdinimo technologija.

3D spausdintuvas yra tik įrankis. Svarbu pabrėžti, kad skirtingoms užduotims reikalingi skirtingi įrankiai: plaktuku negalėsime išgręžti skylės, kaip ir 3D spausdintuvu negalėsime įkalti vinies.

Jeigu norėtumėte išsiaiškinti, ar 3D spausdinimas tinkamas gamybos metodas jūsų veiklai, o gal jau turite minčių, ką norite gaminti? Bet kokiu atveju susisiekite su mumis, nes teikiame platų paslaugų diapazoną ir tikrai turėsime galimybę pasiūlyti jums tinkamiausią sprendimą.🙂

Užduokite savo klausimą

Jeigu turite klausimų, į kuriuos norėtumėte gauti atsakymų, palikite komentarą žemiau ir straipsnį būtinai papildysime!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Integruoti produktą į jūsų el. parduotuvę

Pradėkite prekiauti kaip įmanoma greičiau.